0216 521 10 20 info@apakreklam.com.tr
Kayıt ol
все шаблоны для dle на сайте newtemplates.ru скачать

ARAÇ GİYDİRME

admin 8-07-2019, 17:44 1 918 Blog Yazıları

araç giydirme,araç kaplama

Araç Giydirme Ne Demektir ?

Araç Giydirme; araçların üzerine yapılan reklam uygulamasına verilen addır.Araç Giydirme ; Araç Üzeri  Reklam , Araç kaplama, araba Giydirme olarak da adlandırılır. Araç giydirme reklam sektöründe oldukça önemli bir tanıtım aracıdır. İster şahsi aracınız olsun ister firma aracı olsun sürekli trafikte olacağından gezici reklam tabelanız olacaktır. Reklamını yapmak istediğiniz firma için oldukça etkili ve uygun fiyatlı reklam çalışması olabilir fakat araç giydimeyi yapacak olan firmanın bu konuda tecrübeli olması çok önemlidir. Aracınıza zarar vermeden ve hatasız şekilde kaplamanın yapılması gerekirli daha sonrasında reklam değişikliği yada reklamın sökülmesi esnasında aracın kaplanmadan önceki haline dönebilmesi gerekmektedir.

araç giydirme,araç kaplama

Araç Giydirme işleminin üretimi ?

Araç Giydirme/Araç kaplama  işlemin yapılacağı Aracın ölçüleri alındıktan sonra sıra üretim aşamasına gelir. Araç Giydirme işinde profesyonel Grafikerlerin firmanın talep etmiş olduğu gibi reklam uygulamasını yaparlar. Araç Giydirme işleminin en önemli aşamalarından biri de grafik  tasarımdır.  Yanlış tasarım yapıldıgı halde yanlış baskıyı beraberinde getir. Yanlış baskı Araç giydirme esnasında aracın üstünde çok net bir şekilde kendini belli edebilir. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken diğer bir hususta Araç Giydirme işlemi yapılacak aracın; dekupe( kesme ) işlemi gerektiren yerlerine (kapı kollarına, kapı aralarına, çıtalara, farlara, fitillere, anahtar deliğine, cam kenarlarına ve arka silecek diplerine) herhangi bir yazının, logonun ve resmin gelmemesine dikkat edilmelidir. Araç Giydirme için gerekli ölçülendirme yapıldıktan sonra Digital Baskı makinesi devreye girer ve iş gönderilir.

Bir defaya mahsus ödeyeceğiniz bu ücret karşılığında aracınızın üzerindeki reklamı 5-7 yıla kadar kullanabilirsiniz. Sonrasında renklerinde solma meydana gelecektir ve giydirme işlemini yenilemek yada sökerek aracı eski haline döndürmeniz gerekecektir. Görüldüğü üzere bir defa ödeme yaptığınız reklamı 7 yıla kadar kullanabiliyorsunuz. Firma araçları olup ta Araç Reklamı yaptırmayanların sayısı gün geçtikçe azalmaktadır. Bu da Araç Giydirmenin ne kadar başarılı olduğunun bir ispatıdır.

Araç Giydirmede Kullanılan Folyolar:


1- Cast Folyo

Araç Giydirme yapılacaksa tartışmasız tercih edilmesi gereken üründür.Özelliği çok ince ve çok esnek olmasıdır. Eğer giydirilecek araç kanallı ise  Cast folyoya baskı yapılması gerekmektedir aksi taktirde sıcaklığının düştüğü anda yada sıcaklık arttığı anda, ısı ile yapıştırılan yüzeylerin atma yaptığı görülmektedir..

2. Yarı Cast Folyo

Yarı Cast Folyo olarak bilinen bu malzemeler aslında uzun ömürlü (5-7 yıllık) malzemelerdir. Uzun ömürlü düz yüzey malzemesi olduğundan dolayı ismi Yarı Cast Folyo olarak belirlenmiş. Bu malzeme Araç Giydirmede kanalların olduğu bölgelerde kullanılamaz.

3. Düz Yüzey Folyosu

Düz Yüzey Folyosu, araç yüzeyinin dümdüz olması koşuluyla tercih edilebilir. Genelde kamyonet kasaları, tırların dorselerinde kullanılır. Bu yüzeylere uygulama yapılmadan önce yüzeyin çok temiz olması gerekir. Bu malzemenin yapışkan kuvveti Cast Folyolara istinaden çok daha zayıf ve özelliksizdir.Yorumlar (1)

avatar
1
#1 Faruk Çetince
Apak reklam ile birçok çalışmamız oldu. işin ehli bir firma. Uzun yıllar çalışmak dileğiyle..
Copyright ©2019 Tüm Hakları Saklıdır. Apakreklam.com.tr
İptal