0216 521 10 20 info@apakreklam.com.tr
Kayıt ol
все шаблоны для dle на сайте newtemplates.ru скачать

Lazer Kesim

admin 13-07-2019, 12:31 366 Blog Yazıları

Lazer kesim nedir ?

Lazerler birçok amaç için kullanılır. Reklam sektörü içinde oldukça önemli olan lazer kesim işlerimizi sorunsuz ve hızlı bir şekilde yapmamızı sağlar ve Kullanım amaçlarının başında plakaları kesmek vardır. Yumuşak çelik, paslanmaz çelik ve alüminyum plaka üzerinde lazerle kesme işlemi son derece doğrudur, mükemmel kesim kalitesi sağlar, çok küçük bir kenar genişliği ve küçük ısı etkisine sahiptir ve çok karmaşık şekilleri ve küçük plakaları kesmeyi mümkün kılar.

Lazer Kesim Makinesi Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

  Mühendislik ve sanayi alanlarında her zaman için hata payı çok yüksektir. Bu hata payları bazen doğrudan söz konusu işi yapan insanın sağlığını tehlikeye atabilmektedir. Ancak lazer kesim makinesi gibi yüksek donanımlı cihazlarda bu iş oldukça sağlıklı ve kontrollü bir şekilde yapılmaktadır. Aynı zamanda insan eli değen kesimlerde baş gösteren hata payı oranını da sıfıra indirir. Aynı zamanda iş deneyimi ve sektör planlamaları dahilinde ortaya çıkan bir diğer gerçek de tasarruf sağladığı yönündedir. Kesimi yapılacak kalıptan büyük oranda tasarruf sağlanmaktadır. Çünkü hata payı çok azdır. Böylece söz konusu kesimin yapıldığı aparat ve materyallerde boşa giden parçalar çok nadir ve az ölçektedir. Alüminyum ve ahşap gibi materyallerde de lazer kesim makinesi kolaylıkla kullanılmakta ve tercih edilmektedir.

 Aynı zamanda çok daha sert yapılara sahip olan nikel ve paslanmaz çelikten ürünlerin kesilmesinde de bu tür cihazın rahatlıkla kullanıldığı görülmektedir. Hem ekonomi hem iş güvenliği kapsamında bu türden bir makinenin kullanılması iş sahiplerinin de yüzlerini güldürmektedir. Sonuç olarak lazer kesim makinesi artan bir sayıda birçok sektörde aktif olarak kullanılmaktadır.Copyright ©2019 Tüm Hakları Saklıdır. Apakreklam.com.tr
İptal