0216 521 10 20 info@apakreklam.com.tr
Kayıt ol
все шаблоны для dle на сайте newtemplates.ru скачать

Totem Tabela

admin 13-07-2019, 12:51 819 Blog Yazıları

TOTEM TABELA NEDİR ?

Kurumların, firmaların, alışveriş merkezlerinin farkedilmesi için tasarlanan tabela çeşitlerimizden bir diğeri ise Totem tabeladır.

Totem tabela son derece etkili bir reklam yöntemidir.  Açık alanlarda, şehirler arası yolculuklarda, yol kenarlarında gözümüze çarpan o devasal reklamların, uzaklığa göre boyutları ayarlanabilmektedir. Gösterişi ve uzaktan farkedilişi marka tanıtımı için oldukla etkili olacaktır.

Totem tabelalar; bu işle uğraşan uzman ustalar tarafından yapılmalıdır. Kısaca anlatmak gerekirse; tasarım faaliyeti yapıldıktan sonra, grafiği vektör tabanlı programlarda hazırlanır ve Hazırlanan grafiği, alüminyum tabakalara geçirmek için, bilgisayar sistemli metal kesiciler kullanılır. Bu kesiciler lazer ve CNC’dir. Kırma ve kıvırma yerleri makinelerde şekillendirilerek kesim yapılır. Yerden yükseklikleri en az 3-4 m’dir. Oluşturulan tabela malzemelerine fırın boya denilen sistemle boya atılır.

Totem tabelaların kendi içinde de çeşitleri vardır. ışıklı ve ışıksız olanlarak ikiye ayrılır. Işıklı olanlar iç düzeneğe, elektrik tesisatı veyahut güneş enerjili sistem yerleştirilir ve böylece  tabelanız gece de dikkat çekici hale gelir.

Totem tabelanın imalatında bir önemli nokta da ;

Totem Tabela reklam yöntemin gerçekten başarıya ulaşması için sabitleneceği alan büyük dikkat gerektirmelidir. Ayrıca totem tabelanın montajının yapılacağı direk ya da alan mutlaka beton ile güçlendirilmeli ve bu koşullarda montajı yapılmalıdır ,rüzgar dayanımı ve materyal dayanımı gibi teknik konular mutlaka hesaplanarak siparişleri verilmelidir.
Copyright ©2019 Tüm Hakları Saklıdır. Apakreklam.com.tr
İptal